facebook

Grupa 16 uczniów z I klas Gimnazjum Da Vinci spędziła ostatnie kilka dni (24-28 kwietnia) na wymianie w El Masnou koło Barcelony. Gościli u rodzin katalońskich i mieli dzięki temu nie tylko okazję podszlifować swój angielski i hiszpański, ale także zobaczyć jak wygląda codzienne życie Katalończyków, jak wygląda ich szkoła, jak spędzają wolny czas.

To jedyna w swoim rodzaju okazja na prawdziwe poznanie innej kultury, integrację z przyjaciółmi z naszej partnerskiej szkoły Sagrada Familia, a także lepsze poznanie swoich kolegów i koleżanek z gimnazjum.

Rodziny, które gościły nasze dzieci w Hiszpanii chwaliły je za dobre maniery, uprzejmość i otwartość, oraz za chęć brania udziału w proponowanych im zajęciach. A było tu w czym wybierać. Wspólnie z uczniami z Sagrada Familia wybraliśmy się do Barcelony i przeszliśmy szlakiem budowli w stylu katalońskiego modernizmu i Art Nouveau. Podziwialiśmy też modernistyczne budowle w samym El Masnou - w tym piękny Dom Kultury. Kolejnego dnia wybraliśmy się na pieszą wycieczkę na wzgórze, gdzie mieści się licząca ponad 1000 lat kapliczka Sant Mateu, co było świetną okazją do integracji całej grupy. Popołudnia należały do rodzin, które starały się jak najbardziej uatrakcyjnić naszym uczniom ich pobyt. 

Na pożegnanie rodzice przygotowali kolację - przy wspólnym stole usiedli rodzice, uczniowie Da Vinci i ich katalońscy koledzy oraz nauczyciele. Mogliśmy spróbować katalońskiej kuchni, obejrzeć pokaz taneczny i podsumować naszą wymianę. 

Na pewno nie zapomnimy ciepła i otwartości Katalończyków, pięknych zabytków Barcelony, morskich kąpieli w kwietniu i widoków jakie rozciągały się z Sant Mateu.

Do zobaczenia w Poznaniu już we wrześniu!

Zajęcia w szkole – praca nad wspólnym projektem

Plaża w El Masnou

Barcelona

Sant Mateu

Wspólna kolacja

Podsumowanie projektu i tradycja „Los Castells”