facebook

Rok szkolny 2018/2019

"FONOBLOG" 

rezultat pracy gimnazjalistów podczas lekcji języka polskiego w ramach projektu FONOBLOG. Temat: WIOSNA W MIEŚCIE

https://drive.google.com/file/d/1qjivKgXvWK4p1CDhfWdxzPdARUuMkvqi/view?

https://drive.google.com/file/d/1E64iKyN2CmxE0WjJVK4fK-GGBAhGFYZ0/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1XX9UyR8ad7oynEMNoq3Mi3oXjQaITrW2/view?usp=sharing

 

Rok szkolny 2015/2016

"Chapsnij Poznań" 

Projekt klasy 2b Gimnazjum Akademickiego - gra szkolna dla klas szóstych SP i pierwszych GA jako efekt końcowy projektu gimnazjalistów oraz niezły sposób na poznawanie małej Ojczyzny poprzez zabawę i pracę w grupie!

Dzień Prezentacji miał miejsce w piątek 20 maja na terenie Collegium Da Vinci.

"Absolwent"

Projekt gimnazjalny zrealizowany przez klasę 2a Gimnazjum Akademickiego polegał na utrwaleniu sylweteki absolwentów naszego gimnazjum. Uczniowie w ramach projektu wykonali księgę pamiątkową oraz "tympanon" nad wejściem do holu szkoły. 

Rok szkolny 2014/2015

"LipDub Da Vinci"

Projekt gimnazjalny zrealizowany przez klasę 2a Gimnazjum Akademickiego

Wcześniej...

Uczniowie DaVinci realizują projekty, które im samym, ale także innym uczniom pomóc mogą w zdobywaniu i utrwalaniu wiedzy. Zobacz jakie są efekty ich pracy. Sprawdź, czy mogą one pomóc Tobie w nauce?

Zaczynamy od bolączek ortograficznych. Nasza uczennica Marta Mikołajska stworzyła mały przewodnik, który wyjaśnia i rozjaśnia zawiłości poprawnej pisowni!
Marta ciągle pracuje! W kolejnej prezentacji "Części mowy"
Kolejne projkety są autorstwa Marty Janiec. Marta przedstawiła najciekawsze miejsca w Hiszpanii i związane z nimi zabytki i tradycje. Dla osób nieuczących się języka hiszpańskiego Marta przygotowała również wersję w języku polskim.
(Rozmiar plików: wersja hiszpańska - 16.3 MB, wersja polska - 18 MB)

    

Hiszpania stała się też przedmiotem zainteresowania grupy uczniów, którzy postanowili zrealizować badanie ankietowe na jej temat. Zespół badawczy stanowili: Marianna Bonikowska, Olga Drozdowska, Aleksandra Kucharska, Marta Mikołajska, Agnieszka Piechocka oraz Krzysztof Kwiatkowski.
Co wiemy o Hiszpanii? Zajrzyjcie do wyników ankiety i opracowania na ich temat.

   


Projekty z j. hiszpańskiego

 
Gimnazjaliści przygotowali w ramach projektów semestralnych audycje radiowe w języku hiszpańskim. Dotyczyły one przede wszystkim kultury i tradycji krajów hiszpańskojęzycznych, ale nie tylko…
Posłuchajcie programów radiowych przygotowanych przez Jędrzeja Dudę, Aleksandrę Krutnik, Martę Mikołajską i Agnieszkę Piechocką.

Aleksandra Krutnik, Marta Mikołajska i Agnieszka Piechocka Jędrzej Duda

Image: FreeDigitalPhotos.net

 


 

Uczennice klasy 2GA: Klaudia Lewandowska, Aleksandra Liweń, Michalina Pięta, Konstancja Syller i Anna Wrońska, wykonały projekt konkursowy w ramach III Olimpiady Języka Hiszpańskiego, który polegał na stworzeniu materiału promocyjnego o wybranych miejscach w Ekwadorze. Oto efekty ich pracy!

El diario

 

 

Projekt edukacyjny

Projekt edukacyjny, zrealizowany przez uczniów II klasy Gimnazjum Akademickiego Da Vinci, we współpracy z uczniami Gimnazjum im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu.